Czytelnia

Jak rozmawiać z dziećmi, żeby słuchały?

Dlaczego rozmowa z dzieckiem może przyprawiać o ból głowy? Czyli o tym, czym jest komunikacja z dzieckiem

Co to jest arteterapia?

Arteterapia pozwala uzewnętrznić swoje emocje, a w rezultacie ułatwia rozmowę o nich, nazywanie ich i radzenie sobie z tymi trudniejszymi.Wpływa także na koncentrację oraz usprawnia procesy myślowe. Uczestnicy są zmuszeni, by skupić się na jednym zadaniu przez pewien czas, a to z kolei przenoszą na inne obszary życia.

Mamo! Pobudź swoją kreatywność!

Jeśli postrzegasz kreatywność w kategoriach bujania w obłokach i czegoś, co charakteryzuje przede wszystkim dzieci – radzę Ci szybko zerwać z takim sposobem myślenia. Wykorzystywanie swojego potencjału kreatywnego na co dzień nie tylko poprawi Twój komfort życia. Jeśli przeniesiesz umiejętności kreatywne na swoje dzieci i zadbasz o to, aby je rozwijały, z pewnością w przyszłości podziękują Ci za to.

Czy Twoje dziecko to kreatywny geniusz?

Jako mama na pewno nie raz zastanawiałaś się nad tym, jak podejmowane przez Ciebie decyzję wpływają na dziecko i jego rozwój. I na pewno, jak każda z nas, zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby Twoja pociecha była w życiu szczęśliwa, samodzielna, odważna i spełniona.

Co blokuje Twoją kreatywność cz.2

Czy słyszałaś kiedyś o minimalizmie? To ruch, który przeciwstawia się konsumpcjonizmowi, a więc nadmiernemu nabywaniu rzeczy, które w codziennym życiu są nam kompletnie niepotrzebne. Kupujemy je, ponieważ ulegamy chwili i wydaje nam się, że „kiedyś” się przydadzą. Błąd!Minimalizm można..

Trauma zapisana w ciele

objawy, skutki i pomocne ćwiczenia

Odblokuj kreatywność

Kreatywność nie zawsze polega na tym, by być praktyczną i logiczną. Prawda jest taka, że jeśli tylko pozwolisz swojemu umysłowi pobujać w obłokach, być może wpadniesz na abstrakcyjny pomysł, który pomoże w przyszłości rozwiązać Ci dany problem.

Rusz z miejsca

Rusz z miejsca, czyli jak rozwijać kreatywność u siebie i u dziecka?Ostatnio sporo mówię o kreatywności, ponieważ uważam, że ma ona na nas niesamowity wpływ. To dzięki kreatywnemu i nieszablonowemu myśleniu ludzie ciągle wymyślają nowe rzeczy, nowe idee, poprawiają jakość swojego życia i jakość życia innych.

Wymarzone życie

Dlaczego to takie ważne, aby wiedzieć, czego chcesz od życia? Ponieważ to dzięki temu będziesz odnajdowała w sobie motywację do działania. Mając klarowną wizję tego, jak chcesz, by wyglądało Twoje życie, łatwiej będzie Ci zagrzać samą siebie do pracy i podjęcia koniecznego wysiłku.

30 słów mocy dla dziecka.

Co warto mówić do dziecka, aby uwierzyło w siebie?​

20 inspirujących cytatów o rodzicielstwie

Poznaj cytaty o dzieciach i najpiękniejsze sentencje o rodzicielstwie – Marii Montesorii i Janusza Korczaka.

20 INSPIRUJĄCYCH MYŚLI JANUSZA KORCZAKA

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”